Bőrünkön látszanak először az öregedés jelei, és bőrünket viseli meg leginkább az időjárás.
Épp ezért, nem árt, ha egy kicsivel több figyelmet szentelünk neki.
Melyek azok a legfontosabb anyagok, amelyek természetes eredetűek, és leginkább hasznosak a bőr számára?
A Holt-tengeri iszapnak nagyon magas a sótartalma, az ásványi anyag tartalma (nátrium, kálium, magnézium, kálcium, vas, bróm és kén) pedig meghaladja a 32 százalékot! Javítja a bőr állapotát, méregtelenít, regenerál, pótolja a hiányzó ásványi anyagokat, és fokozza a vérkeringést.
A Holt-tengeri sóban is hasonló anyagok találhatóak: magnézium klorid, bróm, nátrium klorid, kálium klorid és különböző szulfátok. Ezek az ásványok nem csak külsőleg hatnak, és szabályozzák a bőr funkcióit, de mélyen a bőrbe hatolnak, és az ízületekre, izmokra is kifejtik hatásukat.
A növényi olajoknak számtalan fajtája van, például a levendula nyugtat, a grapefruit tisztítja a bőrt, az eukaliptusz és a citrom elűzi a náthát, a rozmaring serkenti a szexualitást.A tej legértékesebb eleme a tejsav, amelynek hámlasztó és bőrmegújító hatása van, a tejsavó stabilizálja a bőr savak elleni természetes védőrétegét.
A tejen kívül persze a tejszármazékok is alkalmasak kozmetikai célokra: a túró, a tejföl és a kefír.
Hogyan alkalmazzuk ezeket?
Lehet külön-külön és vegyesen is, csak arra vigyázzunk, hogy alkalmazásuk előtt zárjuk ki az allergia veszélyét! Készíthetünk például mézes pakolást úgy, hogy összekeverjük a mézet és a túrót, fölkenjük az arcra, nyakra, dekoltázsra, és 20 perc után langyos vízzel lemossuk.
A méz önmagában is alkalmas pakolásnak: arctisztítás után vékonyan bekenjük az arcot (vigyázzunk, hogy ne csöpögjön, akácmézet semmiképp se használjunk, mert nagyon folyékony), és tizenöt perc után bő, langyos vízzel lemossuk.
A pakolások természetesen a testen is alkalmazhatóak. Az iszappakolásról viszonylag sokat lehet hallani, régóta használják Magyarországon, a híres Kleopátra pakolás széleskörű alkalmazása azonban még gyerekcipőben jár, mert bár azt, hogy tej meg méz kell hozzá, sokan tudják, ám a pontos módszert csak kevesen ismerik.
Öt-hat liter tejben két csésze mézet kell elkeverni, fölmelegíteni, de csak addig, hogy éppen forrni kezdjen.
Szükség van jó sok géz- vagy vászoncsíkra, melyeket a meleg tejbe áztatunk öt percig. Kicsavarás után tekerjük be testünket, a bokától a nyakig, feküdjünk le, takarózzunk be egy nagy fürdőlepedővel. 15-20 perc után, amikor a csíkok kihűlnek, szedjük le őket, zuhanyozzunk le, és kenjük be a bőrünket hidratálóval!
(Otthoni alkalmazásban igényel egy kis előkészületet: az ágyon vagy a földön nejlont, majd egy fürdőlepedőt kell leteríteni, hogy ne tegyen kárt a berendezésben, ha véletlenül lecsöpög a tej.)
Ma elég nehéz lenne szamártejhez jutni, ám a tehéntej éppúgy megfelel a célnak, és elegendő két liter tejet hozzákeverni a fürdővízhez. Dúsíthatjuk különböző olajokkal, melyeket ne felejtsünk el egy kanál mézben elkeverni, mielőtt a fürdővízbe öntenénk, hogy ne száradjon ki a bőr!
A tejes fürdő nagyon vékony, filmszerű réteget hagy a bőrön, ezért utána nem szabad szokás szerint törölközni, inkább tanácsos felitatni a nedvességet.
Bármilyen is legyen az életritmusunk, muszáj elegendő időt fordítani saját testünkre. Az öregedési folyamatok ugyan nem állíthatók meg, de lassíthatóak. És ha van erre lehetőség, miért ne használnánk ki?
forrás: napidoktor.hu
másodközlés engedéllyel
Arctorna - Arcvonal - Buda arctornabuda.hu Bojtor Márta féle módszer, ránc, ránctalanítás,
ránckezelés, ráncsimítás, arctréning, arcgimnasztika, arcizomtorna, arcfeszesítés, arclifting, arcbőrfeszesítés,
arcfiatalítás, ránctalanítás, arcépítés, arcszépítés, arcformázás, arcápolás, arcizom ...ezt akár mind jelentheti a rendszeres arctorna !
http://arc-torna.5mp.eu http://arctornabuda.hupont.hu http://arctorna.freewb.hu/ http://www.shewrites.com/profile/ArctornaBuda